Ostatnio obejrzane horrory

cold-skin-horrory
Cold Skin (2017) – film produkcji hiszpańskiej, reżyserowany przez Francuza – Xaviera Gensa, który może być kojarzony, np. z survivalowym horrorem Frontière(s). Scenariusz powstał na podstawie powieści, którą napisał Albert Sánchez Piñol. Akcja Cold Skin rozgrywa się zaraz przed wybuchem I Wojny Światowej. Młody meteorolog dociera na niewielką wyspę w okolicach Antarktydy. Jego zadaniem jest przeprowadzić badania na temat siły i kierunku wiatru. Obserwacje mają trwać około dwunastu miesięcy. Na wyspie pracuje również stary, zdziwaczały latarnik. Wbrew pozorom dwójka bohaterów nie jest kompletnie osamotniona. Gdy zapada zmrok na powierzchnię wychodzą krwiożercze potwory z głębin.

Cold skin wszędzie jest określany jako przygodowy horror sci-fi. Z czym muszę się nie zgodzić. To fantasy / dramat i jako taki sprawdza się naprawdę dobrze, jako horror zawodzi. Potwory mogą kojarzyć się z Kształtem Wody, a przekaz filmu jest trochę podobny. Jest w nim również coś na wzór tamtego wątku miłosnego, ale wynika on bardziej z litości niż uczucia. Cold Skin jest też o samotności i walce z wewnętrznymi demonami.  Wielką zaletą filmu są ładne zdjęcia. Cold Skin jest melancholijny, trochę przygnębiający – trzeba mieć na niego odpowiedni humor – mimo to podobał mi się.

still-born-horrory

Still/Born (2017) – Mary jest świeżo upieczoną matką. Podczas porodu zmarł jeden z jej synów. Kobieta cierpi na depresję poporodową, a w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Podejrzewa, że dziecko nęka demon.
To horror / thriller, samemu trzeba zadecydować, który bardziej. Spodziewałam się dużo gorszego filmu, tymczasem jest po prostu bardzo przeciętny. Ma kilka lepszych, straszniejszych scenek. Ogólnie nie nudziłam się. Wzrokowo też nie jest zły.

neverlake-horrory

Neverlake (2013) – produkcji włoskiej, ale anglojęzyczny. Jenny odwiedza ojca mieszkającego we Włoszech. Mężczyzna nie ma zbyt wiele czasu dla córki, dlatego ta samotnie poznaje otaczający dom teren. W lesie znajduje się jezioro, przy którym tysiące lat temu odbywały się różne rytuały. Dziewczyna zaprzyjaźnia się również ze schorowanymi dziećmi, mieszkającymi w starym szpitalu (albo czymś w tym stylu).
To nastrojowa współczesna baśń z elementami horroru… I od razu można pomyśleć, że będzie nudny, ale osobiście byłam zaskoczona. Fabuła filmu jest naprawdę dobrze przemyślana, oryginalna i wciągająca. Mimo tego, że niektóre sceny wyszły dość amatorsko, a akcent pojedynczych bohaterów początkowo trochę mnie drażnił, to Neverlake mogę polecić.

wcielenie-horrory

Wcielenie (2016) – w reżyserii Brada Peytona (San Andreas, Podróż na Tajemniczą Wyspę). Dr Ember ratuje opętanych wnikając w ich podświadomość. Wkrótce trafia na demona, którego ściga od lat. W roli głównej Aaron Eckhart (Harvey Dent z Mrocznego Rycerza). Jedną z bohaterek zagrała polska aktorka, Karolina Wydra. Oglądałam go już drugi i wciąż mi się podoba. Polecam tym, którzy nie widzieli.

Źródło zdj. cineseries.com, scariestthing.com, imdb.com

2 komentarze

  1. Niestety żadnego z nich nie oglądałam :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Staram się właśnie o takich pisać-o nowszych albo mniej znanych, żeby dać komuś pomysł na film.

      Usuń