Walentynkowe horrory

walentynkowe-horrory-horror-express-blog

Horrory, których akcja rozgrywa się w Dzień Świętego Walentego. Każdy z nich to typowy slasher.

walentynkowe-horrory-horror-express-blog

Walentynki (2001)  Jason jest nielubianym uczniem. Wydarzenia z balu dla szóstej klasy pozostają mu na długo w pamięci. Po latach mści się na kobietach, o których względy zabiegał podczas szkolnej imprezy. Film w reżyserii Jamie Blanksa. Wystąpiły w nim gwiazdy kina nastolatków lat 90-tych. Na ekranie można zobaczyć Denise Richards (Dzikie Żądze), Davida Boreanaza (Buffy: Postrach Wampirów) i dość krótko, ale jednak Katherine Heigl (Rosewell). Film na prostą fabułę opierającą się na stopniowej eliminacji bohaterów. Wskazówki naprowadzają widza na to kto jest mordercą.

walentynkowe-horrory-horror-express-blog

Zaułek Kochanków (1999)  tytułowy zaułek to miejsce, w którym spotykają się pary w pewnym amerykańskim miasteczku. Film rozpoczyna się od przypomnienia sytuacji sprzed 13 lat. W zaułku zamordowano parę kochanków. Po latach morderca ucieka ze szpitala psychiatrycznego, by dopaść nastoletnie dzieci dawnych ofiar. Koszmar z przeszłości znów zaatakuje. W Zaułku Kochanków  występują: Riley Smith (Częstotliwość) oraz Anna Faris (Straszny Film) w jednej z ról drugoplanowych. Film jest krwawy, prosty, ale zakończenie trochę zaskakuje  warto obejrzeć.

walentynkowe-horrory-horror-express-blog

My Bloody Valnetine (1981)  to już klasyk horroru. Wybuch gazu w kopalni sprawia, że grupa górników zostaje zasypana. W tym czasie w miasteczku odbywa się walentynkowa impreza, więc nikt nie słyszy co się stało. Gdy górników udaje się odkopać po sześciu tygodniach, okazuje się, że przeżył tylko jeden z nich. Mężczyzna, który karmił się ciałami swoich kolegów trafia do szpitala psychiatrycznego, z którego ucieka, by w kolejnym roku zabić walentynkowych imprezowiczów. Po dwudziestu latach, górnik Harry stał się legendą swojego miasteczka. Młodzi już nie wierzą, a starzy pamiętają. Zbliżają się kolejne Walentynki.

walentynkowe-horrory-horror-express-blog

My Bloody Valentine (2009)  to remake poprzedniego filmu. Używam angielskich tytułów, bo brzmią tak samo, a polskie różnią się. W rolę Toma wcielił się Jensen Ackles, znany z Supernatural; Axela zagrał Kerr Smith (Oszukać Przeznaczenie, Szkoła Uwodzenia), a ich dziewczynę  Jaimie King (Goldie z Sin City).

Źródło zdj. imdb.com

Brak komentarzy