Fear, Inc. (2016)

horror-express-blog-fear-inc

Joe to zdziecinniały koleś około trzydziestki. Mieszka w domu swojej bogatej dziewczyny, a dnie spędza na poszukiwaniu rozrywki i wymyślaniu głupich żartów. Jest też fanem horrorów, który marzy, by w jego życiu stało się coś rodem z filmów grozy. Któregoś dnia pewien mężczyzna daje mu wizytówkę z nazwą firmy. Fear, Inc. zajmuje się dostarczaniem emocjonujących wrażeń dla swoich znudzonych klientów. Joe początkowo się waha, ale niepochlebne opinie znajomych i niezadowolenie dziewczyny tylko zachęcają bohatera, który postanawia wykonać telefon, by skorzystać z usług firmy.

W głównej roli wystąpił Lucas Neff . Do tej pory nie oglądałam niczego z tym aktorem, ale patrząc na jego dorobek gra głównie w niezbyt popularnych serialach oraz komediach. Myślę, że ze względu na charakter filmu był to dobry wybór. Aktor ma wyraźne zacięcie komediowe, a odgrywanie postaci Joe’go wymaga takich umiejętności.

Jakby nie było Fear, Inc. należy do zabawnych horrorów. Mówiąc wprost, humor w filmie polega przede wszystkim na tym, że główny bohater jest przygłupem, dorosłym trochę męczącym nastolatkiem, który może budzić w widzu sympatię lub denerwować. To taka dużo delikatniejsza wersja Beavisa i Butt-head’a. Natomiast mało jest scen sytuacyjnie śmiesznych.

Za to dostajemy sporo nawiązań do innych kultowych filmów. Nie będę zdradzać zbyt dużo. Powiem tylko, że pierwszym i najbardziej oczywistym jest Gra Finchera. Ogólnie Fear, Inc. jest do niej podobny pod względem fabuły. Różnice to podejście, tu jest bardziej na luzie, bo miało być zabawnie; widać też ewidentnie mniejszy budżet.

Jednym z nielicznych minusów filmu jest za dużo zwrotów akcji, które wbrew pozorom sprawiają, że w pewnym momencie staje się on przewidywalny. Nie wszystkie z nich były potrzebne. Osobiście drażnił mnie też piszcząco – gęgający głos jednej z aktorek, na szczęście wyeliminowano ją dość szybko, bo nie wiem czy dałabym radę oglądać dalej. Poza tym film odebrałam pozytywnie. Fabuła przypominająca bardziej swobodną, mniej poważną wersję Gry oraz liczne inspiracje kinem grozy sprawiły, że Fear, Inc. to prosty, przyjemny film na wieczór.

Źródło zdj. horrornchill.com

2 komentarze

  1. Już w tej chwili wiem że główny bohater będzie nie tylko mnie denerwować, on mnie wręcz będzie wku***ać... Kto w ogóle kreuje takich bohaterów? :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niekoniecznie, u nas na kanapie zdania były podzielone XD

      Usuń